Agroturystyka dla dzieci

To nieprawda, że współczesne dzieci umierają z nudów, jak tylko tracą łączność z Internetem. Wiejskie atrakcje pochłaniają je całkowicie. Jak dzieci spędzają czas w agroturystyce? Sprawdźcie!

 

Wyjazd na wieś jest dla wielu dzieci, szczególnie tych mieszkających w mieście, jak przejście do Narni. Pozornie zmieniają tylko lokalizację, a w rzeczywistości przenoszą się do zupełnie innego świata. Świata, który pobudza wyobraźnię, daje mnóstwo swobody i pozwala być blisko natury. Stworzyliśmy subiektywny ranking ulubionych atrakcji dla dzieci w Agroturystyce Domek Megalit.

Basen

Co najczęściej wspominają dzieci po pobycie w agroturystyce? Basen! To jedno z ulubionych miejsc wszystkich odwiedzających nas dzieci. Orzeźwiająca woda zachęca do najbardziej szalonych zabaw.

Łowienie ryb

Zazwyczaj podczas wizyty dzieci, po kilkunastu minutach od przybycia najmłodsi gromadzą się na pomostku przy stawie i próbują swoich sił w połowach. Ci odważniejsi mogą spróbować swoich sił w pływaniu tratwą.

Poszukiwanie skrytek

Wszyscy, którzy znają grę Geocaching wiedzą, z jak ciekawą zabawą się wiąże. Gracze na podstawie wskazanych przez grę współrzędnych muszą odnajdować skrytki, w których znajdują się skarby. Zdradzimy Wam, że w Borkowie znajduje się kilka skrzynek dla graczy o różnym poziomie zaawansowania.

Plac zabaw

Huśtawki, drabinki, piasek i góra foremek, wiaderek i łopatek! Raj najmłodszych, ale także tych starszych, którzy lubią pobujać się w promieniach słońca i przypomnieć sobie beztroskie chwile dzieciństwa.

Sport

Siatkówka, koszykówka, wycieczka rowerowa czy może badminton? Na miejscu na najmłodszych czekają liczne atrakcje sportowe. Fani aktywności fizycznej i gier zespołowych nie będą się nudzić ani przez chwilę!

Obserwacja zwierząt i roślinności

Nie jest tajemnicą, że wieś to skarbnica wiedzy o florze i faunie. Pobyt w agroturystyce to idealny czas by zaszczepić w dziecku pasję przyrodnika. Cierpliwi obserwatorzy mogą na posesji spotkać sarnę czy kaczkę, z kolei spacerując po wsi zobaczyć można niemal wszystkie najpopularniejsze w polskich gospodarstwach gatunki.

Wioski tematyczne

W okolicznych wioskach sporo się dzieje! Liczne wioski tematyczne, szczególnie w okresie wakacji, oferują najmłodszym wiele atrakcji. Na szczególną uwagę zasługuje Średniowieczna Osada Adama Bryla w Borkowie oraz wioski tematyczne w Sierakowie Sławieńskim i Paprotach.

Ognisko

Dzieci wychowujące się w mieście nieczęsto mają okazję spróbować kiełbaski z ogniska i poczuć niesamowitej atmosfery wspólnego biesiadowania przy gorącym płomieniu. Na wsi mają okazję zaznać tej przyjemności i świetnie się przy tym bawić.

A gdy pada deszcz…

Gdy pogoda nie sprzyja i jedyne, co pozostaje to zabawa w domu, warto skorzystać z naszych wyjść awaryjnych – książek, kolorowanek, bajek na dvd i gier planszowych. Na wsi nawet w czasie deszczu można miło spędzić czas bez Internetu! 🙂